Udany rewanż Miedziowych! 8 mar

Udany rewanż Miedziowych!

8 mar 2019 09:27

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zrewanżowały się KPR-owi Kobierzyce za przegraną w pierwszej rundzie PGNiG Superligi Kobiet. W przedostatnim meczu rundy zasadniczej Metraco Zagłębie Lubin pokonały derbowe rywalki 21:18 (14:9).

Kobiety

Przed meczem kibicki, które udały się na spotkanie zostały obdarowane kwiatami, a po prezentacji drużyn kwiaty od radnych Przemysława Tadli i Tomasza Górzyńskiego otrzymały zawodniczki.

Później na parkiecie była już tylko walka.Lubinianki derbowe spotkanie rozpoczęły tak, jak powinny. Szczelna gra w obronie i skuteczne akcje ofensywne, że Miedziowe szybko zaczęły budować swoją przewagę i szybko pozbawiły swoje rywalki złudzeń. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej grały pewnie, a znakomite wejście w mecz miała Kinga Grzyb, która szybko zdobyła cztery bramki. Generalnie przez większość pierwszej części spotkania przewaga Metraco Zagłębia Lubin wynosiła 5-6 bramek.

Pierwsza bramka w drugiej połowie padła po trzech minutach, a jej autorką była Marta Dąbrowska z KPR-u Kobierzyce. Na odpowiedź ze strony Miedziowych nie trzeba było długo czekać, a atomowym rzutem z drugiej linii popisała się Klaudia Pielesz. Przyjezdne starały się odrobić straty, jednak na ich drodze stawała Monika Wąż, która rozgrywała bardzo dobre zawody. W 42. minucie, przy wyniku 12:17, o czas dla swojej drużyny poprosiła Edyta Majdzińska. Lubinianki utrzymywały przewagę, wypracowaną w pierwszej połowie i kwadrans przed końcem na tablicy wyników było 18:13. Zawodniczki z Kobierzyc nie zamierzały składać broni i głównie za spraw Marty Dąbrowskiej zmniejszyły straty do trzech bramek w 53. minucie. Ostatecznie to jednak Miedziowe cieszyły się z kolejnej wygranej w sezonie i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli.

MVP meczu: Małgorzata Buklarewicz (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 21:18 (14:9)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 5, Hartman , Trawczyńska , Buklarewicz 4, Wasiak , Górna 1, Rosińska , Piechnik , Ważna 3, Matieli 2, Jochymek , Belmas 2, Pielesz 3, Milojević 1.

KPR: Ciesiółka, Lis – Dąbrowska 7, Wiertelak 4, Koprowska 3, Wesołowska , Skalska 1, Walczak 1, Michalak 2, Kucharska.

Sędziowie: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski, Delegat ZPRP: Adam Mikołajczak