Aktualności

Siódma wygrana z rzędu! Gonimy Perłę 31 sty

Siódma wygrana z rzędu! Gonimy Perłę

31 sty 2020 20:20

Już tylko trzy punkty straty mamy do lidera z Lublina. Dziś pewnie pokonujemy Eurobud JKS Jarosław 33:25 (15:12), odnosząc tym samym siódme zwycięstwo z rzędu! Dziś Miedziowe nie dały większych szans rywalkom, które określane są mianem „czarnego konia” rozgrywek.

Kobiety

W obecnym sezonie obie drużyny mierzyły się dwukrotnie – raz wygrały Miedziowe, raz zawodniczki beniaminka. Dziś podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej miały szansę na zbliżenie się w ligowej tabeli do Perły Lublin na zaledwie trzy punkty. Tę szansę zawodniczki Metraco Zagłębia wykorzystały w pełni i są już coraz bliżej lidera rozgrywek.

Nie minęło pół minuty, a Metraco Zagłębie już prowadziło po trafieniu Jovany Milojević. Miedziowe poszły za ciosem i w drugiej minucie mieliśmy 3:0. Odpowiedź JKS-u przyszła dopiero w szóstej minucie, a wynik po stronie beniaminka otworzyła Natalya Turkalo. Przed upływem dziesiątej minuty o czas poprosił Vit Teleky, gdyż na tablicy wyników było 7:2. Lubinianki wykorzystywały każdy najmniejszy błąd rywalek i zaliczyły znakomity start, grając nie tylko skuteczną, ale ładną dla oka piłkę ręczną. Prawdziwe popisy techniczne oglądaliśmy głównie za sprawą brazylijskiej rozgrywającej Patrycji Matieli, w bramce szalała Monika Maliczkiewicz, a rywalki raz po raz karciła Kinga Grzyb, rzucając z niemal każdej pozycji. Po kwadransie gry Miedziowe prowadziły 14:6, a aż sześć trafień było autorstwa reprezentacyjnej skrzydłowej. Do końca pierwszej połowy lubinianki trafiły tylko raz, rywalki sześć i mieliśmy 15:12.

Druga połowa zaczęła się od dwóch skutecznych rzutów ze skrzydła Małgorzaty Trawczyńskiej, ale przyjezdne dorzuciły dwie bramki i znów przegrywały trzema trafieniami. Dziesięć minut po zmianie stron było już tylko 18:16 dla Miedziowych, a kolejne bramki rzucała Natalya Turkalo. Zawodniczki Metraco Zagłębia, kiedy tylko poczuły oddech rywalek, znów włączyły piąty bieg i wyszły na 5-bramkowe prowadzenie – 22:17 w 45. minucie. Później było jeszcze lepiej. Kolejny raz znakomite zawody rozgrywała Małgorzata Mączka i lubinianki pewnie zmierzały po siódme zwycięstwo z rzędu! W końcówce Miedziowe jeszcze wyśrubowały wynik, nie do zatrzymania było trio Grzyb-Mączka- Trawczyńska i mecz zakończył się 8-bramkową wygraną.

MVP meczu: Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 33:25 (15:12)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 10, Mączka 7, Hartman 2, Trawczyńska 6, Buklarewicz, Górna, Ważna 1, Galińska, Zawistowska, Matieli, Noga, Belmas, Pielesz 3, Milojević 3.

Eurobud Jarosław: Szczurek, Backiel – Bancilion 3, Balsam 3, Donets 3, Turkalo 6, Musakova, Pietras 1, Strózik 1, Żukowska 4, Szymborska 2, Kozimur 1, Szymborska 1.

Sędziowie: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka, Delegat ZPRP: Piotr Brenk