Aktualności

Simona Szarková dołącza do Mistrzyń Polski! 16 maj

Simona Szarková dołącza do Mistrzyń Polski!

16 maj 2023 11:12

Aktualne Mistrzynie Polski kompletują skład na nowy sezon. Do Miedziowych dołącza Simona Szarková, która związała się z naszym Klubem dwuletnim kontraktem.

Kobiety

Zawodniczka, która występuje na lewym rozegraniu ostatnie pięć lat spędziła na Węgrzech, gdzie reprezentowała barwy trzech klubów: Mosonmagyaróvári KC SE, Siófok KC, a ostatnio Kisvárdai KC, z którego przechodzi do Zagłębia. Przed przejściem do ligi węgierskiej 31-letnia rozgrywająca występowała w norweskim Storhamar HE, a w rodzimym kraju grała w  HK Slovan Duslo Šaľa oraz DHK Baník Most.

Simona Szarková jest aktualną reprezentantką Słowacji, co oznacza, iż w kadrze aktualnych Mistrzyń Polski będziemy mieli dwie reprezentantki tego kraju, gdyż przed minionym sezonem szeregi Zagłębia zasiliła Karin Bujnochova.

- Po prawie pięciu latach spędzonych na Węgrzech wybrałam Lubin, ponieważ jest to dobre, stabilne miejsce. Dla mnie ważne jest, aby mieć dobre warunki do rozwoju sportowego. To wszystko spełnia się w moich oczach. Klub ma bardzo dobre wyniki w ostatnich latach, grają tam bardzo dobre zawodniczki, podoba mi się ich styl gry, a także to, że grają w europejskich rozgrywkach, co jest bardzo kuszące. Wierzę, że przyszły sezon również będzie udany i swoimi umiejętnościami pomogę powtórzyć sukcesy z tegorocznych rozgrywek, a także zagrać dobre zawody na poziomie europejskim. Podoba mi się też lubińska hala i atmosfera, jaką tworzą Kibice Zagłębia – mówi nowa zawodniczka Mistrzyń Polski.