Aktualności

Po pucharze czas na ligę 11 sty

Po pucharze czas na ligę

11 sty 2022 12:26

Trwa meczowy maraton piłkarek ręcznych Zagłębia Lubin. Mistrzynie Polski ledwo co wróciły z Rumunii, a już są w drodze do Koszalina. Tam zagrają spotkanie PGNiG Superligi Kobiet z Młynami Stoisław.

Kobiety

Miedziowe mają bardzo intensywny początek roku. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rozegrały już dwa spotkania. Najpierw Zagłębie pokonało w szlagierowym meczu MKS FunFloor Perłę Lublin i awansowało na fotel lidera rozgrywek, a następnie rozegrało pierwszy, historyczny mecz w fazie grupowej EHF Ligi Europejskiej.

Spotkanie w Rumunii miało wyrównany przebieg, ale ostatecznie zakończyło się zwycięstwem gospodyń z Baia Mare. Lubinianki były bardzo blisko wywalczenia choćby punktu, ale zabrakło nieco doświadczenia i chłodnej głowy w końcówce meczu.

Kolejny mecz Zagłębia zagra z obrońcą trofeum Les Neptunes de Nantes. Zanim jednak do tego dojdzie mistrzynie Polski czeka drugi ligowy mecz w tym roku. W środę o godzinie 18:00 Miedziowe zagrają na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin.

Gospodynie plasują się na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem jedenastu punktów. Koszalinianki do tej pory zanotowały cztery wygrane (w tym jedną po karnych) i osiem porażek. Zagłębie ma natomiast imponujący bilans 11 zwycięstw i jednej porażki.

Transmisja:https://emocje.tv/live/959/mlyny-stoislaw-koszalin-mks-zaglebie-lubin