Aktualności

Pierwszy domowy mecz po przerwie 10 sty

Pierwszy domowy mecz po przerwie

10 sty 2020 10:48

Po dłuższej przerwie wracamy na własny parkiet. W ramach 12. serii PGNiG Superligi Kobiet zespół Metraco Zagłębia Lubin podejmie KPR Ruch Chorzów.

Kobiety

Faworyta w tym meczu wskazać nie trudno. Miedziowe plasują się na drugim miejscu z dorobkiem 23 punktów. Lubinianki zgromadziły o … 20 punktów więcej od swoich najbliższych rywalek. Ruch wygrał tylko raz, pod koniec października w domowym meczu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrały trzy ostatnie spotkania i gonią lidera z Lublina, do którego mają dwanaście punktów straty i jeden zaległy mecz.

Ostatnie mecze z drużyną z Chorzowa Metraco Zagłębie Lubin rozstrzygało na swoją korzyść i to robiło to bardzo pewnie. Dość wspomnieć ostatnie wygrane różnicą  15, 8 i 16 bramek.

- Ruch Chorzów zajmuje ostatnie miejsce, ale to nie do końca odzwierciedla potencjału tej drużyny. Na pewno jest to waleczna ekipa i będziemy musiały od początku być skoncentrowane w stu procentach. Jesteśmy uważane za faworyta w tym meczu i z tej roli będziemy chciały się wywiązać, ale na pewno przeciwnik się przed nami nie położy – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

12. seria PGNiG Superligi Kobiet
Metraco Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów
11.01.2020 (sobota)
godz. 17:00
Hala RCS w Lubinie

Bilety: http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1704