Pierwsza bitwa dla Perły 28 wrz

Pierwsza bitwa dla Perły

28 wrz 2021 20:11

Po blisko dwóch latach dominacji w „Świętej Wojnie” tym razem musieliśmy uznać wyższość rywala z Lubelszczyzny. Nasza drużyna przegrała dziś w hali Globus z MKS Funfloor Perłą Lublin 22:31 (10:13).

Kobiety

Miedziowe jechały do Lublina jako pierwsza drużyna rozgrywek, drużyna która wygrała sześć ostatnich meczów przeciwko Perle. Dziś jednak rywalki okazały się lepsze, wykorzystując błędy mistrzyń Polski.

Zagłębie zaczęło od szybkiego 2:0 i miało szanse na podwyższenie wyniku, jednak brakowało dokładności i skuteczności. Perła wyszła na prowadzenie 4:3 i zaczęła budować swoją przewagę. Ta oscylowała w okolicach 3-4 bramek i chociaż później jeszcze wzrosła w końcówce pierwszej połowy lubinianki odrobiły część strat, zaczęły grać lepiej w obronie, co spowodowało, że do przerwy wynik był sprawą otwartą.

Końcówka pierwszej połowy miała być zapowiedzią lepszej gry w drugiej części spotkania. Niestety tak się nie stało. Cztery pierwsze bramki po zmianie stron były autorstwa miejscowych i zrobiło się 17:10. Lubinianki odpowiedziały szybkim zrywem, rzucając trzy bramki z rzędu, jednak później to znów Perła przejęła inicjatywę. Zagłębie, podobnie jak w pierwszej połowie zaliczało sporo strat, a także błędów własnych, co wykorzystywały rywalki z Romaną Roszak na czele. Zespół z Lubelszczyzny wygrał 31:22 i zrównał się puntami z Zagłębiem.

MKS Funfloor Perła Lublin - MKS Zagłębie Lubin 31:22 (13:10)

MKS Funfloor Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak - Płomińska 3, Więckowska 2, Gęga 2, Byzdra, Szynkaruk 3, Tatar 3, Pietras, Anastacio 4, Masna, Roszak 12, Achruk 2, Portasińska, Zagrajek.

MKS Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Jakubowska 8, Grzyb 2, Hartman 1, Górna 2, Miłek, Drabik 2, Galińska, Zawistowska 2, Kochaniak-Sala 5, Matieli, Noga, Milojević.