Pewna wygrana na inaugurację 5 wrz

Pewna wygrana na inaugurację

5 wrz 2023 20:37

W pierwszym meczu nowego sezonu ORLEN Superligi Kobiet KGHM Zagłębie Lubin pewnie pokonało MKS PR URBIS Gniezno 35:16 (15:8). Miedziowe zagrały koncertowo i choć nie wystąpiły w pełnym składzie nie dały rywalkom najmniejszych szans.

Kobiety

Lubinianki przystąpiły do meczu bez swojej kapitan. Mecz z perspektywy ławki rezerwowych oglądała Karolina Kochaniak-Sala. Jak się później okazało to osłabienie nie wpłynęło na postawę podopiecznych Bożeny Karkut. W dwie minuty miedziowe zdobyły trzy bramki, a gnieźnianki nie trafiały. Gospodynie potrafiły jednak przejąć  inicjatywę i po 4. minutach doszły swoje rywalki na jedną bramkę. Na tablicy widniał wtedy wynik 3:4. Świetnie grały  Górna, Bujnochowa czy Michalak, które zdobywały najwięcej bramek. Znakomity popis dawały także Maliczkiewicz i Zima w bramce. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych 15:8.

W drugiej odsłonie Miedziowe potwierdziły tylko swoją przewagę. Znów świetne akcje i kontry kończyły się bramkami dla Zagłębia. Gnieźnianki nie potrafiły nawiązać  wyrównanej walki. Po ostatnim gwizdku na tablicy wyników widniał wynik 16:35.

MKS PR URBIS Gniezno - Zagłębie Lubin 16:35 (8:15)

MKS: Hypka, Hoffmann - Hartman 6, Świerżewska 3, Łęgowska 2, Szczepanik 2, Chojnacka 1, Nurska 1, Matysek 1, Siwka, Widuch, Tanaś, Giszczyńska, Kuriata, Wabińska, Lipok.

Zagłębie: Zima 1, Maliczkiewicz - Bujnochowa 9, Michalak 6, Zych 4, Promis 3, Grzyb 3, Szarkowa 3, Milojević 2, Górna 1, Jureńczyk 1, Pankowska 1, Matieli 1, Przywara.