Nie daliśmy szans Młynom 17 sty

Nie daliśmy szans Młynom

17 sty 2021 15:54

Nasze zawodniczki nie dały najmniejszych szans rywalkom z Koszalina. Dziś pokonujemy na wyjeździe Młyny Stoisław bardzo pewnie 32:20 (15:8) i umacniamy się na pierwszym miejscu w tabeli!

Kobiety

Defensywa Zagłębia była dziś nie do przejścia. Obroną dowodziła niezawodna Joanna Drabik, a w bramce kolejny raz cuda wyczyniała Monika Maliczkiewicz. I chociaż gospodynie w trzeciej minucie prowadziły 2:1, później nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Mur Miedziowych zadziałał na tyle, że przez kolejne siedemnaście (!) minut koszalinianki nie zdobyły bramki. Podopieczne Bożeny Karkut już w pierwszej połowie zbliżały się do 10-cio bramkowej przewagi, kończąc pierwsze dwa kwadranse wynikiem 15:8.

Po zmianie stron nie zmieniło się praktycznie nic. Warunku dyktowało Zagłębie, które powiększało jeszcze swoją przewagę. Technicznie zachwycała Patrycja Matieli, z drugiej linii bramkę rywalek bombardowała Patrycja Świerżewska, a na skrzydle skutecznie radziła sobie Adrianna Górna. W drugiej części spotkania sztab szkoleniowy rotował składem, a zmienniczki utrzymywały wysoki poziom drużyny. Młyny Stoisław Koszalin nie potrafiły znaleźć sposoby na świetnie dysponowaną ekipę Zagłębia i mecz zakończył się wynikiem 32:20 na korzyść przyjezdnych.

Młyny Stoisław Koszalin - MKS Zagłębie Lubin 20:32 (8:15)

Młyny Stoisław: Zimny, Filończuk, Krebs - Mączka 6 (4/4), Zagrajek 1, Haric, Wołownyk 1, Kowalik, Rycharska 1 (1/1), Nowicka 1, Smolich 4 (1/1), Borysławska 2, Andrijczuk 4, Somionka.

MKS Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Stanisławczyk, Grzyb 5 (0/1), Hartman, Górna 8 (1/1), Drabik 3, Galińska 1, Zawistowska 2, Kochaniak 5 (0/1), Machado Matieli 1, Noga, Belmas, Świerżewska 6, Milojević 1.