Na luzie jedną! 16 lut

Na luzie jedną!

16 lut 2021 20:14

Po raz kolejny w Piotrkowie Trybunalskim towarzyszyły nam ogromne emocje. Tym razem jednak z happy endem dla naszej drużyny! Dziś wygrywamy z nieprzewidywalną Piotrcovią 24:23 (14:12) i znów odskakujemy KPR-owi Kobierzyce, z którym zmierzymy się w sobotę, na trzy punkty.

Kobiety

Na inaugurację sezonu przegraliśmy po rzutach karnych, wywożąc z tego terenu jeden punkt. Tym razem komplet „oczek” padł łupem Miedzowych, które choć prowadziły niemal całe spotkanie, zafundowały nam wielkie emocje w samej końcówce.

Lubinianki zaczęły od mocnego uderzenia, prowadząc w 10. minucie 5:1. Później Zagłębie wygrywało 10:5, grając skutecznie w ataku i twardo w obronie, przy bardzo dużym wsparciu w bramce Moniki Maliczkiewicz. Później do głosu doszły gospodynie, kolejne rzuty Miedziowych odbijała Karolina Sarnceka, a Piotrcovia wykorzystywała kolejne szanse w ofensywie i do przerwy zmniejszyła straty do dwóch trafień.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły Miedziowe, które znów powiększyły swoją przewagę. Piotrkowianki nie zamierzały się jednak poddawać i przed upływem 50. minuty wróciły do gry. Ostatnie fragmenty spotkania to już wielkie emocje z ważnymi sytuacjami, które mogły przechylić szansę zwycięstwa na jedną bądź drugą stronę. Pięć minut przed końcem Zagłębie wygrywało 23:21, ale Piotrcovia doprowadziła do remisu. W ostatniej minucie emocje sięgnęły zenitu. Atomowym rzutem z drugiej linii popisała się Patrycja Świerżewska, zapewniając swojej drużynie niezwykle cenne trzy punkty. Gospodynie miały jeszcze 30. sekund i oddały nawet rzut, który trafił do miedziowej bramki, ale już po końcowej syrenie.

MKS Piotrovia Piotrków Tryb. - MKS Zagłębie Lubin 23:24 (12:14)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Roszak 5, Szynkaruk 4, Macedo 4, Zaleśny 3, Więckowska 3, Klonowska 2, Charzyńska 1, Płomińska 1, Abramowicz, Oreszczuk, Sobecka, Trawczyńska, Drażyk.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż -  Górna 4, Grzyb 4, Matieli 4, Świerżewska 4, Zawistowska 3, Drabik 3, Galińska 1, Kochaniak 1, Kurdzielewicz, Milojević, Stanisławczyk, Hartman, Noga, Belmas.