Aktualności

Mistrzynie w Złotym Pociągu 10 cze

Mistrzynie w Złotym Pociągu

10 cze 2022 15:46

W pociągu z Legnicy do Lubina oraz na tutejszej stacji można było dziś spotkać lubińskie szczypiornistki, zrobić sobie z nimi zdjęcie, zdobyć autograf czy potrzymać choć przez chwilę złoty medal. Mistrzynie spotkały się ze swoimi kibicami, by świętować zwycięski sezon, przy okazji przypominając, że właśnie mija trzecia rocznica powrotu pociągów pasażerskich do Lubina.

Kobiety

Gdy pociąg Kolei Dolnośląskich dotarł do stacji Lubin, powitały go oklaski. Każdy chciał zrobić sobie zdjęcie z piłkarkami, które chwilę później z niego wysiadły. Mistrzynie rozdały też sporo autografów i gadżetów. Była również okazja, by dotknąć, poczuć ciężar i założyć na szyję złote medale, które zdobyły w tym sezonie szczypiornistki.

Na pokład swojego pociągu piłkarki ręczne zabrały dziś Koleje Dolnośląskie, które wspierają tę drużynę od dawna. To już druga taka podróż szczypiornistek. Podobną nasze mistrzynie odbyły w ubiegłym roku, po zdobyciu podwójnej korony – mistrzostwa i pucharu Polski.

Lubinianie możliwość podróżowania pociągami pasażerskimi odzyskali dokładnie trzy lata temu. W czerwcu 2019 takie połączenia powróciły do naszego miasta. I jak się okazuje, mieszkańcy bardzo chętnie z nich korzystają.

Do i ze stacji Lubin i Lubin Stadion od powrotu pociągów pasażerskich na trasę Wrocław – Legnica – Lubin – Głogów (linię D-11) każdego roku podróżowało od 250 tys. do ponad 450 tys. osób. Tylko na tych dwóch stacjach przez trzy lata KD odnotowały blisko 1 294 000 podróżnych (osoby wsiadające, wysiadające).

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku pociągami Kolei Dolnośląskich łącznie podróżowało blisko 11 mln pasażerów. W tym roku z KD podróżowało dotychczas ponad 327 tys. osób. To o około 20 tys. więcej, niż w roku premierowym, a są to dane zebrane tylko do końca maja 2022.