Aktualności

Mistrzynie podejmą Galiczankę 22 wrz

Mistrzynie podejmą Galiczankę

22 wrz 2022 08:09

Trzeci mecz w nowym sezonie PGNiG Superligi Kobiet rozegrają piłkarki ręczne Zagłębia. Mistrzynie Polski w czwartek w hali RCS podejmować będą Galiczankę Lwów.

Kobiety

Ekipa z Ukrainy, która w sezonie 2022/2023 dołączyła do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, zapunktowała już w pierwszej kolejce. Galiczanka Lwów pokonała na wyjeździe Młyny Stoisław Koszalin i mocno zaciekawiła tych, którzy śledzą zmagania w PGNiG Superlidze Kobiet. W drugiej serii ekipa z Ukrainy musiała uznać wyższość FunFloor Perły Lublin.

Lubinianki do meczu z Galiczanką przystąpią z zamiarem zgarnięcia kolejnego kompletu punktów. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej bardzo udanie weszły w sezon. Na inaugurację rozgrywek pewnie pokonały na własnym parkiecie Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:22, a następnie w Jarosławiu Eurobud JKS 26:17.

Zagłębie z Galiczanką o punkty zagra po raz pierwszy. Ale zespoły miały okazję podpatrzeć swoją grę podczas okresu przygotowawczego. Ekipa z Lwowa brała udział w 25. Międzynarodowym Memoriale Henryka Kruglińskiego.

Czwartkowe spotkanie w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie rozpocznie się o godzinie 18:30. Transmisja:https://emocje.tv/live/1232/mks-zaglebie-lubin-galiczanka-lwow