Miedziowe w złocie! 30 maj

Miedziowe w złocie!

30 maj 2021 19:14

Cóż to był za mecz! Nasze zawodniczki pokazały prawdziwą moc i po raz czwarty w sezonie pokonały Perłę Lublin. Tym razem różnicą dziesięciu bramek!

Kobiety

Zagłębie już na początku miesiąca zapewniło sobie mistrzowski tytuł, ale do końca pokazywały swoją moc. Za plecami Miedziowych trwała zażarta walka o srebrny medal, który ostatecznie powędrował do Kobierzyc. Lubinianki nie oglądały się za siebie i rozgromiły swoje odwieczne rywalki, wygrywając czwartą „Świętą Wojnę” w obecnym sezonie!

Wyrównana była tylko pierwsza część spotkania, choć i tak ze wskazaniem na Miedziowe, które prowadziły różnicą 1-2 bramek. W drugiej części spotkania Zagłębie wrzuciło piąty bieg i szybko zaczęło budować swoją przewagę. Bardzo dobra obrona, Monika Maliczkiewicz w bramce, skuteczne kontry – to wszystko sprawiło, że z minuty na minutę lubinianki pozbawiały swoje rywalki szans na zwycięstwo.

W sezonie 2020/2021, pod wodzą Bożeny Karkut, lubinianki zbudowały zdecydowanie najlepszą drużynę w tym sezonie. Ani razu nie przegrały meczu domowego, a w spotkaniach wyjazdowych przegrały tylko z Młynami Stoisław Koszalin i trzy razy uległy rywalkom po rzutach karnych. Łącznie zdobyły 813 gole, tracąc zaledwie 639. W obecnym sezonie drużyna z Zagłębia bazowała na doświadczonych liderkach: Kindze Grzyb, Patrici Matieli, Joannie Drabik, a strzałami w „10” okazały się transfery Karoliny Kochaniak i Patrycji Świerżewskiej. W życiowej formie jest Monika Maliczkiewicz, która w wielu spotkaniach wprost murowała swoją bramkę. Bramkarka Miedziowych jest jedyną zawodniczką w ekipie Zagłębia pamiętającą poprzedni tytuł z 2011 roku.

MKS Perła Lublin - MKS Zagłębie Lubin 20:30 (11:12)

MKS Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak - Balsam 6, Szarawaga, Więckowska, Gęga, Królikowska, Tatar, Nocuń 3, Anastacio 4, Nosek, Gadzina, Rosiak 4, Achruk.

MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka - Stanisławczyk, Grzyb 1, Hartman, Górna 4, Drabik, Galińska 5, Zawistowska 4, Kochaniak 2, Matieli 4, Noga, Świerżewska 8, Milojević 2.