Aktualności

Miedziowe trenowały z kadrą 15 cze

Miedziowe trenowały z kadrą

15 cze 2020 10:36

W Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie odbyła konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski kobiet. Selekcjoner Andre Sentad ma do swojej dyspozycji 19 zawodniczek, w tym aż siedem przedstawicielek Metraco Zagłębia Lubin.

Kobiety

W ostatnim czasie z kadrą trenowały: Kinga Grzyb, Adrianna Górna, Patrycja Noga, Patrycja Świerżewska, Joanna Drabik, Karolina Kochaniak oraz Daria Zawistowska.

Polki trenowały głównie dwa razy dziennie – na hali, siłowni lub stadionie, znalazły też czas na spacer po plaży.

Zgrupowanie w Cetniewie był pierwszym etapem przygotowań kadry do grudniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Norwegii i Danii. Już w czwartek Polki poznają swoje grupowe rywalki, losowanie zaplanowano na godzinę 11:00 w siedzibie EHF w Wiedniu.

– Nasza drużyna nie jest zaliczana do grona faworytek turnieju, nie mam co do tego wątpliwości. Cieszę się, że podczas tego zgrupowania mam zdecydowaną większość powołanych zawodniczek (do Cetniewa ostatecznie nie dotarły te występujące na co dzień w klubach niemieckich i francuskich). Musimy dobrze wykorzystać ten czas, ciężko pracować i nadrobić zaległości – podkreśla norweski szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

Zgrupowanie poprzedził okres kwarantanny i badania, które musiały przejść wszystkie zawodniczki i członkowie sztabu kadry. Z uwagi na pandemię rozgrywki ligowe zostały zakończone jeszcze w marcu.