Aktualności

Metraco Zagłębie bez Klaudii Pielesz. Kolejne odejścia 1 kwi

Metraco Zagłębie bez Klaudii Pielesz. Kolejne odejścia

1 kwi 2020 17:45

Jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek Metraco Zagłębia Lubin, Klaudia Pielesz odchodzi z naszego klubu. W barwach Miedziowych od nowego sezonu nie zagrają także Agata Wasiak i Marketa Hurychova.

Kobiety

Klaudia Pielesz przyszła do Metraco Zagłębia przed sezonem 2017/2018 z zespołu niemieckiej Bundesligi, Frisch Auf Göppingen. Przez większość swojej kariery była związana z Miedziowym klubem, w którym grała w latach 2007-2014, zdobywając mistrzostwo Polski w 2011 roku, a także cztery tytuły wicemistrzowskie, brązowy medal oraz Puchar Polski. Do tego dorobku dołożyła kolejne trzy srebrne medale, a także Puchary Polski – Gra w Zagłębiu była dla mnie wspaniałą sprawą. Z klubem przeżyłam wiele wspaniałych chwil, a złota z 2011 roku nie zapomnę nigdy. Przez tyle lat zapamiętam nie tylko te piękne sportowe momenty, ale również ludzi, których dane mi było poznać – wielu przyjaciół, którym dziękuję za to, że byli przy mnie w tych trudniejszych momentach – mówi Klaudia Pielesz.

Agata Wasiak do Miedziowych trafiła jako liderka klasyfikacji strzelczyń pierwszej ligi. Do Metraco Zagłębia dołączyła przed sezonem 2017/2018. W tym czasie zdobyła z klubem trzy srebrne medale i Puchar Polski. W Zagłębiu grała na rozegraniu i na kole.

Marketa Hurychova do Lubina trafiła z zespołu czesko-słowackiej MOL Ligi – DHK Zora Olomouc, gdzie była wyróżniająca się zawodniczką. Reprezentantka Czech do Metraco Zagłębia Lubin przeszła przed sezonem 2019/2020. Z klubem zdobyła wicemistrzostwo Polski.