Mecz walki dla nas 19 wrz

Mecz walki dla nas

19 wrz 2024 08:06

To był mecz walki, w którym nie brakowało emocji. KGHM MKS Zagłębie Lubin po raz kolejny pokazało klasę i znów pokonało derbowego rywala. Tym razem Miedziowe pokonały KPR Kobierzyce w meczu o ligowe punkty 25:21 (10:11).

Kobiety

Wynik spotkania otworzyła Adrianna Górna, zdobywając bramkę z rzutu karnego, ale trzy kolejne trafienia były autorstwa przyjezdnych. Szybko, bo już piątej minucie o przerwę  dla drużyny poprosiła Bożena Karkut. Przyniosło to efekt, gdyż od wyniku 4:6 cztery  kolejne bramki zdobyły lubinianki. Prym na rozegraniu wiodła Patrycja Matieli, ale cała drużyna szybko weszła na swoje tory i odzyskała prowadzenie. Nie trwało to jednak długo, bo trzy minuty przed końcem pierwszej połowy to KPR wygrywał 11:9. Do końca premierowej części spotkania padła już tylko jedna bramka, była to bramka dla Miedziowych i do przerwy było 10:11.

Trzy pierwsze bramki po zmianie stron rzuciły lubinianki i to znów one były na prowadzeniu. Przyjezdne miały swoje szanse, ale między słupkami znakomicie spisywała się Barbara Zima. W drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej nie oglądaliśmy wielu bramek, mecz wciąż  był „na styku”, ale ze wskazaniem na Miedziowe. Dziesięć minut przed końcem było 20:17 dla podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. Do końcowej syreny oglądaliśmy przewagę Zagłębia, które wygrało różnicą czterech bramek i po trzech meczach ma na swoim koncie 9 punktów! Barbara Zima zakończyła mecz z obronami na poziomie blisko 46 procent, Monika Maliczkiewicz miała dziesięć procent mniej, więc obie bramkarki zagrały na wysokim poziomie.

KGHM MKS Zagłębie – KPR Kobierzyce 25:21 (10:11)

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Zima – Jakubowska , Promis 2, Pankowska, Cavo 3, Fernendes 1, Guirassy , Grzyb 1, Janas, Przywara 6, Górna 6, Drabik , Weber 1, Matieli 4, Jureńczyk 1.

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Kucharska, Pawełek, Drażyk 8, Kocińska, Zaleśny, Buklarewicz 5, Polańska, Holinska, Wiertelak 3, Kozioł 2, Ważna, Świerczek 2, Melekestseva 1.