Aktualności

Mariane Oliveira Fernandes dołącza do naszego klubu! 14 mar

Mariane Oliveira Fernandes dołącza do naszego klubu!

14 mar 2024 09:41

Mariane Oliveira Fernandes od nowego sezonu będzie zawodniczką KGHM MKS Zagłębia Lubin. Reprezentantka Brazylii podpisała z drużyną mistrzyń Polski dwuletni kontrakt.

Kobiety

Brazylijska lewa rozgrywająca ma 27 lat, mierzy 165 cm. Występowała w reprezentacji Brazylii podczas mistrzostw świata w Hiszpanii w 2021 roku i Danii dwa lata później. Z reprezentacją Brazylii zdobywała złote medale na mistrzostwach Ameryki Środkowej i Południowej w 2021 i 2023 roku oraz na Igrzyskach Panamerykańskich w ubiegłym roku.

Fernandes do KGHM MKS Zagłębia przechodzi z hiszpańskiego BM Bera Bera, z którym zdominowała tamtejszą Liga Guerreras Iberdola, zdobywając trzy mistrzostwa Hiszpanii, dwa puchary oraz jeden superpuchar. W sezonie 2020/2021 została wybrana najlepszą lewą rozgrywającą hiszpańskiej ligi.

- Jestem bardzo podekscytowana z możliwości gry w Polsce, w drużynie KGHM MKS Zagłębia Lubin. To dla mnie zupełnie nowe wyzwanie, którego nie mogę się już doczekać. Jestem pewna, że będzie to dla mnie wspaniały czas – mówi Mariane Oliveira Fernandes.

Tym samym Fernendes będzie drugą obok Patrycji Matieli reprezentantką Brazylii w drużynie aktualnych mistrzyń Polski, a trzecią w klubie zawodniczką z Ameryki Południowej. Kontrakt z aktualnym liderem ORLEN Superligi Kobiet podpisała także czołowa zawodniczka reprezentacji Argentyny, Malena Cavo.