Mamy awans do Final Four! 21 mar

Mamy awans do Final Four!

21 mar 2024 21:50

KGHM MKS Zagłębie Lubin z awansem do Final Four ORLEN Pucharu Polski. Miedziowe pewnie wygrały na wyjeździe z Handball JKS Jarosław i zagrają o obronę trofeum. Dzisiejsze spotkanie ćwierćfinałowe zakończyło się 20-bramkowym zwycięstwem lubinianek.

Kobiety

Zdecydowanym faworytem czwartkowej konfrontacji były aktualne mistrzynie i zdobywczynie Pucharu Polski - KGHM MKS Zagłębie Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej ze swojej roli wywiązały się w stu procentach i zanotowały kolejne bardzo wysokie zwycięstwo, tym razem w rozgrywkach o krajowy puchar.

Po siedmiu minutach było już 6:1 dla KGHM MKS Zagłębia Lubin. Obrończynie trofeum nie zamierzały się zatrzymywać i szybko powiększały swoją przewagę. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej grały wręcz bezbłędnie, co przekładało się na wynik. Do przerwy? 21:9!

W drugiej połowie faworytki już nie forsowały aż tak tempa, trenerka rotowała składem, a i tak zwyciężyły bardzo wysoko.

Poza KGHM MKS Zagłębiem Lubin awans do najlepszej czwórki wywalczyły MKS FunFloor Lublin i Młyny Stoisław Koszalin. 30 marca do tego grona dołączą zawodniczki MKS URBIS Gniezno lub KPR Gminy Kobierzyce.

Final Four Orlen Pucharu Polski Kobiet odbędzie się w dniach 3-5 maja w Kaliszu.

Handball JKS Jarosław - Zagłębie Lubin 17:37 (9:21)

Handball JKS: Kordowiecka, Kubisztal, Musakova – Szczotka 4, Guziewicz 3, Dmytrenko, Leśniak 2, Galas, Matuszczyk 1, Hawryluk, Kostuch, Byzdra 4, Luberecka, Skubacz, Struzik 3, K. Kozimur. Trener Michał Kubisztal.

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz – Pankowska 3, Grzyb 4, Przywara, Zych, Górna 8, Szarkova 1, Drabik 1, Michalak 8, Bujnochova 2, Kochaniak-Sala 1, Matieli 5, Milojević 1, Jureńczyk 3.