Aktualności

Malena Cavo dołącza do naszej drużyny! 18 sty

Malena Cavo dołącza do naszej drużyny!

18 sty 2024 08:53

Malena Cavo została nową zawodniczką KGHM MKS Zagłębia Lubin! Z aktualnymi mistrzyniami Polski reprezentantka Argentyny związała się dwuletnim kontraktem.

Kobiety

Występująca na prawym rozegraniu Cavo to zawodniczka czołowej hiszpańskiej drużyny Bera Bera, z którą zdobywała mistrzostwa Hiszpanii oraz grała w europejskich pucharach. Jest wyróżniającą się zawodniczką na swojej pozycji w całej hiszpańskiej ekstraklasie.

Malena Cavo to także czołowa zawodniczka reprezentacji Argentyny. Wyróżniała się podczas ostatnich mistrzostw świata, które odbywały się w Danii, Norwegii i Szwecji pod koniec 2023 roku. Nowa rozgrywająca KGHM MKS Zagłębia podczas mistrzostw rzuciła dla swojej reprezentacji aż 21 bramek.

Z reprezentacją Argentyny Cavo wywalczyła srebrne medale podczas Igrzysk Panamerykańskich. W 2021 roku znalazła się w najlepszej siódemce turnieju w Paragwaju. W obecnych rozgrywkach hiszpańskiej ekstraklasy Malena Cavo zdobyła 53 bramki w 14. ligowych spotkaniach.

- Bardzo się cieszę z tej nowej szansy, to dla mnie wielki skok jakościowy i jestem bardzo podekscytowana, że mogę być częścią świetnego zespołu, jakim jest KGHM MKS Zagłębie Lubin – mówi nowa zawodniczka mistrzyń Polski.

Malena Cavo ma 24 lata i mierzy 169 cm.