Aktualności

Lubińska gala w miedziowych barwach 10 mar

Lubińska gala w miedziowych barwach

10 mar 2023 08:49

Za nami inauguracyjna edycja Lubińskiej Gali Sportu – wydarzenia, które prawdopodobnie na stałe wpisze się w kalendarz imprez miejskich. W hali Regionalnego Centrum Sportowego wręczono statuetki w czterech kategoriach, a samą imprezę uświetniła obecność znanych osób, nie tylko ze świata sportu. Najpopularniejszym trenerem roku 2022 w sporcie zawodowym została Bożena Karkut, a najpopularniejszą zawodniczką rozgrywająca aktualnych Mistrzyń Polski, Karolina Kochaniak-Sala. Wyróżniony został też bramkarz Zagłębia, Marcin Schodowski.

Kobiety

Na terenie miasta i powiatu lubińskiego aktywnie działa około stu organizacji sportowych zrzeszających kilka tysięcy sportowców. Mieliśmy okazję poznać nazwiska najpopularniejszych z nich.

Galę poprowadzili wspólnie aktorka i prezenterka telewizyjna Aleksandra Szwed oraz Robert Skrzyński, dziennikarz radiowy i komentator Canal + Sport. Gościem honorowym był natomiast Marcin Oleksy, reprezentant kadry amp futbol, zawodnik Warty Poznań, który w ubiegły poniedziałek odebrał prestiżową nagrodę im. Ferenca Puskasa na gali FIFA The Best za najpiękniejszą bramkę roku. Była okazja, by jeszcze raz zobaczyć to efektowne trafienie.

Zorganizowany po raz pierwszy plebiscyt miał na celu wyróżnić najbardziej uzdolnione osoby uprawiające i trenujące sport w regionie Do udziału w zabawie zaproszono organizacje sportowe działające na terenie powiatu lubińskiego. Każda z nich mogła zgłosić do plebiscytu jednego sportowca oraz jednego trenera. Na tę okoliczność została uruchomiona strona internetowa, dzięki której można było poznać sylwetki osób nominowanych i oddawać głosy na swoich faworytów w czterech kategoriach:

Nominację otrzymało 42 zawodników i 33 trenerów. Głosowanie zakończyło się 2 marca 2023 r. W plebiscycie oddano łącznie 16 659 głosów.