Kontrolowana wygrana w Chorzowie 1 mar

Kontrolowana wygrana w Chorzowie

1 mar 2020 19:11

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zanotowały jedenastą wygraną z rzędu! Dziś Miedziowe pokonały na wyjeździe KPR Ruch Chorzów 30:25 (18:14).

Kobiety

Lubinianki rozpoczęły od mocnego uderzenia i po upływie dwunastu minut prowadziły już 7:3. Później podopiecznym Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej przydarzył się przestój, co szybko wykorzystały Niebieskie. Pięć bramek z rzędu dało chorzowiankom pierwsze prowadzenie w meczu. Miedziowe na więcej rywalkom nie pozwoliły i do przerwy wypracowały czterobramkową przewagę – 18:14.

W drugiej połowie Metraco Zagłębie utrzymywało przewagę, wypracowaną w pierwszej części spotkania. Przez większość czasu lubinianki wygrywały różnicą 4-5 bramek. Osiem minut przed końcem spotkania było już 28:21 dla Miedziowych i było jasne, że trzy punkty wrócą do Lubina.

KPR Ruch Chorzów – Metraco Zagłębie Lubin 25:30 (14:18)

Ruch: Chojnacka, K. Gryczewska, Kuszka – Jasinowska 4, Drażyk 7, Polańska 4, Masłowska 1, Jaroszewska, Piotrkowska 4, Doktorczyk, Nimsz, Lipok 3, M. Gryczewska, Sójka, Grabińska, Stokowiec 2.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Stanisławczyk, Grzyb 4, Hartman 3, Trawczyńska 3, Buklarewicz, Górna 3, Ważna 3, Galińska 1, Zawistowska 4, Matieli 4, Noga, Belmas 3, Pielesz 1, Milojević 1.