Aktualności

Kolejna reprezentantka Polski w naszym klubie! 7 maj

Kolejna reprezentantka Polski w naszym klubie!

7 maj 2020 09:46

Kolejny hit transferowy Metraco Zagłębia Lubin! Do drużyny Miedziowych dołącza reprezentantka Polski, Karolina Kochaniak, która podpisała kontrakt na trzy lata.

Kobiety

Do Lubina 24-letnia rozgrywająca przechodzi z Perły Lublin, z którą w skróconym sezonie 2019/2020 wywalczyła mistrzostwo Polski. Nowa zawodniczka Miedziowych walnie przyczyniła się do zdobycia złotego medalu przez swój poprzedni klub, zdobywając 50 bramek w 14. meczach i będąc wyróżniającą się postacią w PGNiG Superlidze Kobiet.

Ale Karolina Kochaniak kojarzy się głównie ze Szczecinem i tamtejszą Pogonią, która nie tak dawno zniknęła ze sportowej mapy Polski. W klubie spędziła pięć lat, zdobywając w tym czasie srebrny i brązowy medal ekstraklasy. Pierwsze sportowe kroki nowa rozgrywająca Metraco Zagłębia stawiała w innym klubie ze Szczecina – Kusym.

W 2018 roku wraz z kadrą wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej Kobiet. Rok później z Wyższą Szkołą Społeczno-Przyrodniczą w Lublinie zdobyła złoto w Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej kobiet.

Karolina Kochaniak to trzecia reprezentantka Polski, która przed nowym sezonem dołączyła do Metraco Zagłębia Lubin. Wcześniej klub zakontraktował Joannę Drabik i Patrycję Świerżewską - Bardzo się cieszę, że będę częścią tego zespołu. Uważam, że razem stworzymy silna drużynę, która będzie walczyć o najwyższe cele. Lubie nowe wyzwania i ciężką pracę. Mam nadzieje, że dzięki temu będę mogła pomoc drużynie – mówi nowa rozgrywająca Miedziowych.