Aktualności

Kobierzyce zdobyte! Derby dla nas! 10 lut

Kobierzyce zdobyte! Derby dla nas!

10 lut 2020 09:03

Zdobywamy niezwykle ciężki teren w Kobierzycach! W derbowym spotkaniu pokonujemy KPR, wygrywając z trzecią drużyną ligi 28:25 (12:8). I znów do prowadzącej Perły Lublin tracimy tylko trzy punkty.

Kobiety

Metraco Zagłębie miało dużą przewagę na skrzydłach, a dodatkowo mogło liczyć także na drugą linię – Małgorzatę Mączkę i Emilię Galińską.

Wynik spotkania otworzyła Małgorzata Mączka, ale błyskawicznie odpowiedziała Kinga Jakubowska. Tutaj jednak zaczęły się problemy gospodyń, które popełniały mnóstwo niewymuszonych błędów. Bezlitośnie wykorzystywały je lubinianki. Po drugim z rzędu trafieniu Kingi Grzyb prowadziły już 6-1. O czas poprosiła Edyta Majdzińska. W 14. minucie meczu jej zespół miał na koncie zaledwie jedno trafienie, a wymierny efekt w postaci kolejnych dało dopiero wyprowadzenie na rozegranie Moniki Koprowskiej. Kobierzyczanki nie mogły odnaleźć swojego rytmu, mimo to mozolnie zaczęły zmniejszać straty. W ekipie Miedziowych doskonale spisywała się za to Małgorzata Mączka. Wynik po pierwszej połowie zdecydowanie przemawiał na korzyść Metraco (8-12).

Po zmianie stron mieliśmy prawdziwy festiwal strzelecki. W niecałe cztery minuty kibice zobaczyli aż siedem trafień. Na boisku pojawiła się Emilia Galińska i to z nią defensywa gospodyń miała największy problem. Wynik oscylował wokół czterech bramek. Z upływem czasu przewaga przyjezdnych stawała się coraz bardziej widoczna. Znakomite wejście zaliczyła także Daria Zawistowska, po rzucie której różnica wynosiła już 8 oczek. Po drugiej stronie dobrze spisywała się Andjela Ivanović. W końcówce starcia kobierzyczanki złapały trochę wiatru w żagle i ich gra wyglądała lepiej, ale nie wystarczyło to, aby odwrócić losy pojedynku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 25-28.

MVP meczu w drużynie gości wybrano Kingę Grzyb, w zespole gospodyń – Andjelę Ivanović,

Miedziowe tracą do lidera z Lublina już tylko trzy punkty. KPR utrzyma trzecią pozycję, mając na koncie siedem punktów przewagi nad najbliższym przeciwnikiem, czyli Młynami Stoisław Koszalin.

KPR Gminy Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin 25:28 (8:12)

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 6 (0/1), Kucharska 3, Despodovska, Ilnicka, Ivanović 4, Janas 1, Koprowska 6 (2/2), Kozioł, Michalak, Piotrowska 1, Tomczyk 2, Walczak, Wicik, Wiertelak 2.

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Belmas, Buklarewicz 1, Galińska 5, Górna 5 (1/1), Grzyb 6 (1/1), Hartman, Matieli 2, Mączka 4, Noga, Milojević 2, Pielesz, Trawczyńska, Ważna, Zawistowska 3.