Aktualności

Goundouba Guirassy dołącza do naszej drużyny! 16 maj

Goundouba Guirassy dołącza do naszej drużyny!

16 maj 2024 08:18

Goundouba Guirassy to kolejna zawodniczka, która przed nowym sezonem dołączy do zespołu aktualnych Mistrzyń Polski. 24-letnia obrotowa podpisała kontrakt z KGHM MKS Zagłębie Lubin na rok z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Kobiety

Do KGHM MKS Zagłębia obrotowa przychodzi z ligi francuskiej, w której reprezentowała barwy Strasbourg Achenheim Truchtersheim Handball. Mierząca 175 centymetrów zawodniczka w obecnym sezonie ma skuteczność rzutową na poziomie blisko 70%, w trzynastu meczach zdobyła 29 bramek, a jej obecna drużyna plasuje się na 11. miejscu w tabeli francuskiej ekstraklasy. Sezon wcześniej dla swojej drużyny zdobyła 48 bramek.

Przed przejściem do ATH Guirassy wstępowała w HandBall Club Celles Sur Belle. Nowa zawodniczka lubińskiego klubu ma podwójne obywatelstwo, legitymuje się paszportem gwinejskim i francuskim.

- Bardzo się cieszę, że podpisałam kontrakt z tak utytułowanym klubem jak KGHM MKS Zagłębie Lubin i będę częścią tego projektu. Nie mogę się już doczekać spotkania z koleżankami z drużyny, a także wszystkimi, którzy tworzą klub – mówi Guirassy.

Tym samym w nowym sezonie w składzie aktualnych Mistrzyń Polski zobaczymy pięć nowych zawodniczek. Oprócz Guirassy będą to: Mariane Oliveira Fernandes, Malena Cavo, Weronika Weber i Natalia Janas.