Gniezno pokonane po raz drugi 14 sie

Gniezno pokonane po raz drugi

14 sie 2024 21:58

Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin rozegrały kolejny mecz w ramach przygotowań do nowego sezonu. Mistrzynie Polski pokonały na własnym parkiecie MKS Urbis Gniezno 29:25 (16:12). Był to drugi mecz kontrolny pomiędzy drużynami. W Gnieźnie Miedziowe wygrały 30:24.

Kobiety

Mecz w hali RCS w Lubinie lepiej rozpoczęły przyjezdne. Urbis po kilku minutach prowadził 3:1, a później 6:4. Cztery kolejne bramki zdobyły Miedziowe, które już do końca pierwszej połowy prezentowały się lepiej i skuteczniej od rywalek.

Po zmianie stron utrzymywała się kilkubramkowa przewaga Mistrzyń Polski. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrały 29:25.

W czwartek 22 sierpnia o godzinie 17:00 w hali RCS w Lubinie KGHM MKS Zagłębie Lubin w ostatnim meczu sparingowym zagra z czeskim Banikiem Most.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – MKS URBIS Gniezno 29:25 (16:12)

Bramki dla Zagłębia: Zima 1, Promis 2, Cavo 4, Drabik 3, Jureńczyk 4, Przywara 3, Weber 6, Janas 4, Guirassy 1, Pankowska 1.

Bramki dla Urbisu: Hartman 6, Lipok 4 Cygan 4, Nurska 4, Szczepanik 2, Głębocka 1, Schlabs 3, Bartkowiak 1.