Aktualności

EHFCL: Zagramy ze zwyciezcą Ligi Mistrzyń! 21 wrz

EHFCL: Zagramy ze zwyciezcą Ligi Mistrzyń!

21 wrz 2023 08:20

Przed nami trzecia kolejka EHF Champions League. W tej serii spotkań zmierzymy się z najlepszą europejską drużyną, norweskim Vipers Kristiansand.

Kobiety

Znaleźliśmy się w szesnastce najlepszych drużyn w Europie. W grupie B Ligi Mistrzyń zmierzymy się z siedmioma niezwykle silnymi rywalami, w tym z obrońcą trofeum, Vipers Kristiansand.

Mistrzynie Norwegii od trzech sezonów zdominowały rozgrywki Ligi Mistrzów i wygrały trzy puchary z rzędu. W rozgrywkach ligowych są niepokonane od 3 lat, a ostatni sezon zakończyły z potrójną koroną.

Największą gwiazdą drużyny jest bramkarka reprezentacji Norwegii, siedmiokrotna zwyciężczyni LM -  Katrine Lunde. 43-letnia zawodniczka ma za sobą kapitalny sezon. Podczas gali EHF odebrała dwie statuetki, MVP sezonu oraz bramkarka sezonu. Tylko jeden puchar LM mniej w swoim CV ma skrzydłowa Vipers - Jana Knedlikova.

Od nowego sezonu w  drużynie mistrza Norwegii nie zobaczymy m.in MVP Final Four poprzedniej edycji LM - Markety Jerabkovej (Ikast) oraz trenera  Ole Gustav Gjekstad, który przenosi się do Odense. Vipers wzmocniła też m.in rozgrywająca reprezentacji Holandii - Lois Abbingh.

KGHM MKS Zagłębie Lubin z Vipers Kristiansand zmierzy się w najbliższą sobotę w hali RCS w Lubinie. Początek o godzinie 18:00.