Aktualności

EHFCL: Przed nami drugi mecz z FTC 16 lis

EHFCL: Przed nami drugi mecz z FTC

16 lis 2023 08:54

FTC-Rail Cargo Hungaria tym razem zawita do Lubina. W miniony weekend z jedną z najlepszych węgierskich drużyn piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin rywalizowały na wyjeździe. Teraz czas na rewanż w hali RCS. W niedzielę o godzinie 14:00.

Kobiety

FTC-Rail Cargo Hungaria to druga siła w Europie, a także wicemistrz i zdobywca pucharu Węgier, który w ostatnich sezonach ramię w ramię rywalizuje z Gyor o miano najlepszej drużyny na Węgrzech. I właśnie FTC do Lubina przyjedzie w bardzo dobrych nastojach po wygrane z Gyor i to wygraną pewną 28:22.

W bardzo dobrych nastrojach do meczu przystąpią też aktualne mistrzynie Polski. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rozbiły w derbowym meczu KPR Kobierzyce 37:24 i z kompletem dziesięciu zwycięstw w dziesięciu meczach są samodzielnym liderem ORLEN Superligi Kobiet.

W rozgrywkach EHF Champions League KGHM MKS Zagłębie Lubin zmierzy się z Ferencvárosi TC już po raz drugi. W Erd pod Budapesztem triumfowała węgierska ekipa - W pierwszym meczu popełniłyśmy zbyt dużo błędów, zarówno w ataku, jak i w obronie, szczególnie w drugiej połowie, gdzie rywalki zaczęły szybko powiększać swoją przewagę. Musimy odrobić lekcje z pierwszego meczu i zagrać dużo lepiej – mówi Bożena Karkut, trener KGHM MKS Zagłębia Lubin.

Ferencvárosi TC to jeden z najbardziej utytułowanych klubów na Węgrzech i ścisła europejska czołówka. FTC ma na swoim koncie 35 medale węgierskiej ekstraklasy, w tym 13 złotych, 22 srebrnych oraz 10 brązowych, a do tego 14 triumfów w Pucharze Węgier.

Na arenie międzynarodowej Ferencvárosi Budapeszt trzykrotnie zdobywał srebrny medal Ligi Mistrzyń, trzykrotnie w Pucharze Zdobywców Pucharu, a także raz w Pucharze EHF.