Aktualności

Domowa inauguracja ligi 19 wrz

Domowa inauguracja ligi

19 wrz 2023 07:53

Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin rozegrają pierwszy domowy mecz w nowym sezonie ORLEN Superligi Kobiet. Do hali RCS w Lubinie zawita Start Elbląg.

Kobiety

Aktualne mistrzynie Polski sezon rozpoczęły od wygranej na wyjeździe URBIS Gniezno 35:16. Lubinianki pokazały moc i nie zamierzają się zatrzymywać.

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej do tej pory rozegrały jeden mecz ligowy, ale już dwa spotkania w grupie B EHF Champions League. Miedziowe najpierw uległy wyraźnie mistrzyniom Słowenii, Krimowi Lublana 18:36, jednak w drugiej kolejce tych prestiżowych rozgrywek zaprezentowały się już z zupełnie innej strony i przegrały minimalnie w Bukareszcie z tamtejszym Rapidem 25:26.

Co ważne do składu powróciły kontuzjowane zawodniczki – Karolina Kochaniak-Sala oraz Joanna Drabik.

Start nowy sezon zaczął meczem w Kobierzycach, gdzie nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Spotkanie pierwszej serii zakończyło się zwycięstwem KPR-u 33:27.

Aktualne mistrzynie Polski będą faworytem środowego spotkania w hali Regionalnego Centrum Sportowego. Początek meczu o godzinie 18:00. Transmisja w Polsat Sport.