Aktualności

Derby ostatnim ligowym meczem w tym roku 15 lis

Derby ostatnim ligowym meczem w tym roku

15 lis 2023 09:14

Na zakończenie zmagań ligowych w 2023 roku KGHM Zagłębie Lubin rozegra derbowe spotkanie. Mistrzynie Polski zmierzą się z dziś na wyjeździe z KPR-em Kobierzyce.

Kobiety

Spotkanie zapowiada się jako najciekawsze spotkanie nie tylko serii, ale i całej rundy. Naprzeciw siebie staną trzecia i pierwsza drużyna rozgrywek. KGHM MKS Zagłębie Lubin przewodzi ligowej stawce i ma na swoim koncie komplet punktów, zgromadzony w dziesięciu meczach. Miedziowe między innymi w ligowym klasyku pokonały MKS FunFloor Lublin, teraz przyjdzie zmierzyć się im z kolejną drużyną z ligowej czołówki.

KPR Kobierzyce do tej pory rozegrał osiem spotkań, czyli o jedno mniej od KGHM MKS Zagłębia Lubin. Podopieczne trenera Palicy tylko raz musiały uznać wyższość rywalek, a miało to miejsce w hali Globus w Lublinie, gdzie KPR przegrał z miejscowym MKS FunFloor.

Hitowe starcie 9. serii zaplanowano na środę, 15 listopada. Początek o godz. 18, a transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport News.

W niedzielę KGHM MKS Zagłębie Lubin rozegra kolejne spotkanie, tym razem w ramach EHF Champions League. Mistrzynie Polski czeka drugi mecz z FTC-Rail Cargo Hungaria. Spotkanie w hali RCS rozpocznie się o godzinie 14:00.