Demolka w Lubinie 10 lut

Demolka w Lubinie

10 lut 2019 11:13

To była prawdziwa demolka w hali RCS. Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin udowodniły swoją wyższość nad rywalkami z Kościerzyny, wygrywając różnicą aż 24 bramek! Miedziowe tym samym umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

Kobiety

Początek meczu to prawdziwy festiwal strzelecki. Przed upływem dziesiątej minuty Miedziowe miały na swoim koncie już dziewięć bramek. W tym czasie rywalki trafiały tylko trzy razy.

Już w dwunastej minucie o czas poprosił szkoleniowiec UKS-u, Dariusz Męczykowski. Po kwadransie lubinianki prowadziły różnicą dziesięciu bramek – 13:3. Podopieczne Bożeny Karkut nie miały litości dla zespołu z Kościerzyny i szybko powiększały swoją przewagę. Na przerwie Metraco Zagłębie Lubin schodziło, prowadząc bardzo wysoko, różnicą blisko dwudziestu bramek. W drugiej połowie nic się nie zmieniło. Lubinianki wciąż dawały lekcję piłki ręcznej swoim rywalkom, wykorzystując każdy, najmniejszy ich błąd. Lubiński walec nie pozostawił rywalkom złudzeń.

Metraco Zagłębie Lubin – UKS PCM Kościerzyna 39:15 (24:5)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 3, Hartman 3, Trawczyńska 5, Buklarewicz 2, Wasiak 2, Górna 3, Rosińska, Piechnik 4, Matieli 2, Jochymek 2, Belmas 10, Pielesz 2, Milojević 1.

UKS PCM: Bielak, Kordunowska-Lupa – Pękala 5, Belter, Somionka 1, Kreft 1, Zawalich 2, Fesdorf, Gędłek 6.

Sędziowie: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń, Delegat ZPRP: Marek Musiał