Cztery bramki Miedziowych przeciwko Norwegii 4 gru

Cztery bramki Miedziowych przeciwko Norwegii

4 gru 2020 09:43

Norweżki nie dały szans polskim szczypiornistkom na inaugurację mistrzostw Europy w Danii 35:22 (17:13). Cztery bramki w tym spotkaniu rzuciły zawodniczki Zagłębia Lubin.

Kobiety

Dwie bramki zdobyła Joanna Drabik, po jednej dołożyły Karolina Kochaniak i Kinga Grzyb.

W inauguracyjnym występie na turnieju EHF EURO 2020 kobiet Polska przegrała w Kolding z Norwegią 22:35 (13:17). Biało-Czerwone rozegrały dobrą pierwszą połowę. Po przerwie dominacja faworyzowanych rywalek nie podlegała dyskusji.

Przed Polkami jeszcze mecze z Rumunkami i Niemkami. Do II rundy awansują trzy zespoły.

Norwegia - Polska 35:22 (17:13)

Norwegia: Sando, Granlund – Reistad 6, Arntzen 1, Kristiansen 2, Frafjord, Loke 1, Skogrard 2, Mork 6, Ofdeal 3, Aune 5, Dale 2, Jacobsen 2, Herrem 5, Solberg-Isaksen, Breistol.

Polska: Gawlik, Płaczek – Łabuda 2, Gęga 6, Grzyb 1, Górna, Zych 2, Drabik 2, Rosiak 3, Wołoszyk, Nosek 2, Kochaniak 1, Szarawaga, Świerżewska Roszak, Nocuń 3.