Aktualności

B. Karkut: Brühl to międzynarodowy zespół 21 paź

B. Karkut: Brühl to międzynarodowy zespół

21 paź 2021 09:47

Już w piątek piłkarki ręczne Zagłębia Lubin rozpoczną swoją przygodę w europejskich pucharach. Mistrzynie Polski rozegrają dwa mecze drugiej rundy EHF Ligi Europejskiej ze szwajcarskim LC Brühl Handball.

Kobiety

- Mieliśmy materiały wideo do analizy. To zespół, składający się z rodzimych piłkarek ręcznych, wspartych zawodniczkami z Austrii, Węgier, Danii, Niemiec, czy nawet Polski. Gra tam dobrze nam znana z występów w nieistniejącej już drużynie z Gdyni, Kinga Gutkowska. Także można powiedzieć, że to taki międzynarodowy zespół – mówi Bożena Karkut, trener Zagłębia Lubin.

W lidze szwajcarskiej Brühl ro najwyższe laury rywalizuje z Zug - Drużyna Brühl ma na swoim koncie wiele sukcesów w rodzimych rozgrywkach, nie tak dawno cieszyła się ze zdobycia Superpucharu Szwajcarii – mówi trener Mistrzów Polski.

Lubinianki mają za sobą udane występy w rozgrywkach ligowych. Teraz mogą skupić się na pucharowym rywalu - Za nami pierwsza runda rozgrywek ligowych, w których wygraliśmy sześć na siedem spotkań. Czasu przed pierwszym piątkowym meczem nie ma już zbyt wiele, ale na pewno będziemy bardzo dobrze przygotowane pod pierwszego rywala w europejskich rozgrywkach – dodaje szkoleniowiec Zagłębia.

Już 22-23 października Zagłębie rozpocznie rywalizację z europejskich pucharach. Dwa mecze drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej z LC Brühl Handball odbędą się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Pierwszy, piątkowy mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Sobotnie spotkanie, w którym to Miedziowe formalnie będą gospodarzem odbędzie się o godzinie 14:00.