Aktualności

„Ręczna z Klasą” z mistrzowskim pucharem 31 maj

„Ręczna z Klasą” z mistrzowskim pucharem

31 maj 2023 11:26

Dziś odbyła się kolejna akcja dla najmłodszych „Ręczna z Klasą”. W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie gościliśmy uczniów z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Dominika Savio w Lubinie.

Kobiety

W akcji wzięło udział blisko 50 dzieci z dwóch klas trzecich. Po zwiedzaniu obiektu przyszedł czas na zajęcia WF, prowadzone przez zawodniczki Zagłębia Lubin. Dzisiejszy trening poprowadziły, aktualne Mistrzynie Polski oraz zdobywczynie Pucharu Polski: Aneta Łabuda i Karolina Kochaniak-Sala, a pomagała im klubowa maskotka - Krecik.

Dzieci miały okazję poznać tajniki piłki ręcznej, porozmawiać z reprezentantkami Polski, zrobić wspólnie zdjęcie oraz zebrać autografy. Prawdziwą frajdą okazała się możliwość pozowania do zdjęć z repliką pucharu za Mistrzostwo Polski.

Akcja „Ręczna z Klasą” organizowana jest w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”. Organizatorami przedsięwzięcia są MKS Zagłębie Lubin S.A. i Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie.

Po zajęciach zawodniczki zapraszały na mecz swoich klubowych kolegów. Dziś o godzinie 18:00 męska drużyna Zagłębia podejmować będzie Stal Mielec w rewanżowym meczu barażu o PGNiG Superligę Mężczyzn.

Szkoły chętne do wzięcia udziału w naszej akcji prosimy o zgłaszanie się pod adresem: p.kulesza@zaglebie.lubin.pl oraz l.lemanik@zaglebie.lubin.