shopping-bag 0
Przedmioty: 0
Podsumowanie: 0.00 zł
Pokaż koszyk: Zamówienie:

Wpisy

Zwycięzca zgarnia wszystko! W Gdyni o mistrzostwo Polski!

Bezpośrednie starcie pomiędzy Vistalem Gdynia a Metraco Zagłębiem Lubin zadecyduje o tytule mistrza Polski w sezonie 2016/17! Jedno jest pewne – w środowy wieczór emocje w gdyńskiej hali sięgną zenitu!

Formuła rozgrywek, czyli podział na szóstki okazał się strzałem w dziesiątkę. Emocje w walce o medale trzymać będą do ostatniej kolejki. W Gdyni o mistrza zagra Vistal z Metraco Zagłębiem, w Elblągu Start z MKS-em Lublin o brąz.

Oczy lubińskich kibiców będą skierowane na Gdynie, gdzie zagrają dwie najlepsze drużyny sezonu. Jedna z nich zdobędzie złoty, druga srebrny medal. Vistalowi do pełni sukcesu wystarczy remis, gdyż ma leszy bilans bezpośrednich spotkań. W ligowych starciach podopieczne Pawła Tetelewskiego wygrały dwukrotnie, jeden raz w ostatnim starciu w Lubinie padł remis.

Oba zespoły los skojarzył również w PGNiG Pucharze Polski. W półfinale tych rozgrywek lepsze w dwumeczu okazały się miedziowe. Metraco Zagłębie Lubin co prawda przegrało wysoko pierwszy mecz w Gdyni 17:23, ale odrobiło straty z nawiązką, nie dając najmniejszych szans rywalkom. O wygranej 26:12 było głośno jeszcze długo – Moim marzeniem byłoby, żebyśmy zagrali tam mecz, podobny jak ten pucharowy u nas w Lubinie. Wyszłyśmy na parkiet teoretycznie bez szans na odrobienie strat, a okazało się, że to był mecz bez szans dla Gdyni. Vistal w trzech pozostałych pojedynkach z nami okazał się lepszy, ale teraz już nikt na to nie będzie patrzył. Zwycięzca zawiesi na szyjach medal z najcenniejszego kruszcu. To jest jeden mecz i wszystko jest możliwe. My jedziemy do Gdyni po to, żeby wygrać, bo tylko wygrana daje nam upragnione mistrzostwo – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

Zarówno Vistal, jak i Zagłębie mają na swoim koncie po jednym mistrzowskim tytule. Miedziowe złoty medal zdobyły w 2011 roku, gdynianki z mistrza cieszyły się sezon później. Vistal ma na swoim koncie jeszcze trzy brązowe i jeden srebrny medal. Zagłębie ma na swoim koncie 9 tytułów wicemistrza Polski oraz cztery brązowe medale.

PGNiG Superliga – Runda Finałowa

Vistal Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin

17.05.2017 (środa)

godz. 17:45

Transmisja TVP Sport