Wpisy

Zmierzyli się w… kręgle. W szczytnym celu (FOTO)

Tym razem nie na parkiecie, a na torze do kręgli rywalizowali piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. Choć rywalizacja to zbyt duże słowo, liczyła się wspólna zabawa z kibicami. Wszystko w ramach akcji „Ręczna pod choinkę”.

Kibice zrzeszeni przy Stowarzyszeniu Zagłębie Handball po raz kolejny zorganizowali akcję, której celem jest pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Przez kilka tygodni można był licytować m.in. koszulki najlepszych piłkarzy i piłkarek ręcznych. Nie zabrakło również innych atrakcji do wylicytowania, w tym możliwości spotkania się i zmierzenia w kręgle z zawodnikami Zagłębia Lubin.

Dziś w kręgielni Regionalnego Centrum Sportowego pojawili się przedstawiciele męskiej drużyny piłki ręcznej Zagłębia Lubin: Michał Stankiewicz, Mikołaj Szymyślik, Krzysztof Pawlaczyk i Bartłomiej Jaszka – To bardzo fajna inicjatywa i cieszymy się, że możemy w niej brać udział. Nasi kibice mogą nas poznać z trochę innej strony, porozmawiać, zrobić zdjęcie. Najważniejsze jest jednak, że cała akcja ma szczytny cel, a my chcemy i zawsze będziemy pomagać potrzebującym – mówi szkoleniowiec Zagłębia.

Koszulki zawodników wylicytowały m.in. pani Katarzyna, Bożena i Elżbieta, które wraz ze swoimi pociechami Szymonem, Oskarem i Natanem wygrały również licytację, w której do wygrania było spotkanie ze szczypiornistami Zagłębia Lubin – Bardzo się ucieszyliśmy z wiadomości, że udało nam się wygrać tę licytację. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy pomóc dzieciom i inicjatywie Ręczna pod choinkę. Cieszymy się ze spotkania z zawodnikami, a także z tego, że udało nam się wylicytować ich koszulki – mówi Elżbieta Zimoch-Popko. – Ręczna pod choinkę to bardzo wspaniała inicjatywa. Wspaniale, że są tacy ludzie, którzy myślą o innych i chcą pomagać innym – dodaje.

Na torach panowała znakomita atmosfera, był czas na wspólne zdjęcia i rozmowy. Najmłodszym przy rzutach pomagała klubowa maskotka, czyli Krecik – Bardzo mi się podoba. Super, że mogliśmy się spotkać z zawodnikami i pograć z nimi w kręgle. Chodzimy na mecze i kibicujemy im – mówi Natan.

Tegoroczna edycja akcji „Ręczna pod choinkę” jest wyjątkowa, ponieważ na licytacjach pojawiła się rekordowa liczba, ponad stu pięćdziesięciu koszulek i innych gadżetów. Kibice szczypiorniaka pomagają domom dziecka poprzez akcję „Ręczna Pod Choinkę” już po raz trzeci. Akcja ma już zasięg ogólnopolski, gdyż włączyło się w nią wiele klubów, które pomagają dzieciom w swoich miastach.