Wpisy

Zawodniczki czytały dzieciom

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Miedziowe czytały szóstoklasistom w Bibliotece Multimedialnej „Czytnik”.

Miedziowe szczypiornistki czytały książkę pt. Moje życie jakoKSIĄŻKAautorstwa Janet Tashjian. Książka mówi o 12 – letnim Dereku, który z niechęcią sięga po literaturę, nad czym bardzo ubolewa jego matka i przekupuje go kawałkiem czekolady za każą przeczytaną stronę. Stawka idzie nawet w górę, gdyż rodzicielka pragnie zrobić wiele, aby tylko syn czytał

W bibliotece z dziećmi spotkały się trzy zawodniczki: Klaudia Pielesz, Agnieszka Jochymek i Małgorzata Trawczyńska – Cieszę się, że mogłyśmy wziąć udział w tej akcji, bo wiemy, że czytanie jest bardzo ważne. Tym bardziej w czasach telefonów komórkowych, gier wideo czy różnego rodzaju portali społecznościowych. Warto czytać, bo to rozwija naszą kreatywność, naszą wyobraźnie i rozwija nasze słownictwo i dlatego przekonujemy dzieci, że czytanie jest naprawdę bardzo fajne i potrzebne – mówi Małgorzata Trawczyńska.

Skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin sama czyta i lubi czytać – Czytam najczęściej podczas wyjazdów na mecze, bo wtedy mam więcej czasu. Lubię książki, związane z kierunkiem, który studiuje czyli z prawem. Bardzo lubię książki kryminalne, w szczególności Remigiusza Mroza.

Cała Polska czyta dzieciom to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom.