Wpisy

Zagramy z czerwoną latarnią ligi

Do starcia pierwszej z ostatnią drużyną PGNiG Superligi piłkarek ręcznych dojdzie w najbliższą niedzielę w hali Regionalnego Centrum Sportowego. Metraco Zagłębie Lubin podejmować będzie UKS PCM Kościerzyna.

Wystarczy spojrzeć na tabelę, aby przekonać się jaka przepaść dzieli obie ekipy. Metraco Zagłębia Lubin ma na swoim koncie 39 punktów, 13 zwycięstw i tylko jedną porażkę. Klub z Kościerzyny w obecnym sezonie jeszcze nie punktował i zamyka ligową stawę, ze stratą sześciu punktów do przedostatniego Ruchu Chorzów.

To właśnie z Niebieskimi wygrały w ostatniej kolejce i to wygrały bardzo pewnie 32:24. UKS przegrał natomiast na własnym parkiecie z KPR-em Kobierzyce 28:33. Jeśli spojrzeć na bezpośrednie pojedynki pomiędzy Zagłębiem a ekipą z Kościerzyny, to na osiem razy ośmiokrotnie zwyciężały Miedziowe i nigdy nie miały problemów z pokonaniem rywalek.

– Na pewno podejdziemy do tego meczu skoncentrowane, gdyż w lidze było już kilka meczów, które pokazały, że niżej notowany przeciwnik potrafi się postawić. Ale nie ma innej możliwości, trzy punkty muszą zostać w Lubinie – mówi Małgorzata Trawczyńska.

PGNiG Superliga Kobiet
Metraco Zagłębie Lubin – UKS PCM Kościerzyna
10.02.2019 (niedziela) godz. 16:00
Hala RCS w Lubinie

Bilety: http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1395