Wpisy

Zagłębie trzecie w Szczecinie

Zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin zajęły 3.miejsce na turnieju Baltica Summer Cup. Poniżej prezentujemy krótki opis każdego ze spotkań.

Podopieczne Bożeny Karkut znakomicie rozpoczęły zmagania na Baltica Summer Cup w Szczecinie. Zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin pewnie pokonały Pogoń 30:23 (18:6).

Szczypiornistki ze Szczecina długo nie cieszyły się z prowadzenia w tabeli grupy A. Wczoraj szczecinianki wygrały różnicą 5 bramek z Elblągiem. Dzisiaj przyszedł czas na starcie z lubiniankami. Nasze zawodniczki od pierwszych minut narzuciły rywalkom swój styl gry. Przewaga Zagłębia w pierwszej połowie dochodziła nawet do 13 bramek! Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:6.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Pogoni udało się zmniejszyć przewagę do 7 bramek i mecz zakończył się zwycięstwem Zagłębia 30:23. Znakomitą formą popisał się cały zespół, a na szczególną pochwałę zasłużyły Klaudia Pielesz, Joanna Obrusiewicz i Karolina Semeniuk-Olchawa.

Zagłębie drugi mecz w grupie A rozegra o godzinie 15 a przeciwniczkami będą zawodniczki z Elbląga.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Pogoń Baltica Szczecin 30:23 (18:6)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Tsvirko – Załęczna 4, Tracz 1, Walczak 1, Paluch 2, Lalewicz 1, Bader 2, Jochymek 4, Obrusiewicz 6, Semeniuk-Olchawa 5, Pielesz 4, Piekarz, Jelić, Robótka.

W drugim meczu na turnieju Baltica Summer Cup podopieczne Bożeny Karkut musiały uznać wyższość drużyny z Elbląga przegrywając 23:30.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Start Elbląg 23:30

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Tsvirko, Maliczkiewicz – Załęczna 1, Paluch 2, Jelić 1, Bader 2, Jochymek 2, Obrusiewicz 5, Semeniuk-Olchawa 7, Pielesz 3.

W meczu o trzecie miejsce podopiecznie Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej mierzyły się z Politechniką Koszalińską. Miedziowe wyszły zwycięsko z tego pojedynku pokonując koszalinianki 23:16.

Zwycięstwo nad Koszalinem zapewniło lubiniankom 3.miejsce na turnieju Baltica Summer Cup w Szczecinie.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Politechnika Koszalińska 23:16

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Tsvirko – Załęczna 3, Piekarz 1, Jelić 2, Lalewicz 1, Bader 3, Jochymek 2, Obrusiewicz 4, Semeniuk-Olchawa 6, Pielesz 1.