Wpisy

Zagłębie lepsze od Gwardii

Tym razem nie było wątpliwości, która z drużyn jest lepsza. Miedziowi pokonali dziś w sparingu Gwardię Opole 29:24 (16:12).

Obie drużyny zmierzyły się w okresie przygotowawczym już po raz drugi. W pierwszym meczu, rozegranym w Opolu padł remis po 27. Tym razem to lubinianie byli zdecydowanie lepsi i zanotowali zwycięstwo z ekipą beniaminka PGNiG Superligi.

Mecz zaczął się od 0:2. Później do akcji wkroczył Wojciech Gumiński, który zdobył trzy bramki z rzędu i było 3:2. Przez kolejne fragmenty gry trwała wyrównana walka bramka za bramkę ale od stanu 12:11 miedziowi odskoczyli, wygrywając ostatnie minuty 4:1 i do przerwy mieliśmy 16:12.

W drugiej połowie gra Zagłębia wyglądała jeszcze lepiej. W defensywie miedziowi byli nie do przejścia, a w bramce dobrze spisywał się Jurii Shamrylo. Kolejne bramki zdobywali Nikola Dzono i Faruk Halilbegović, ale chyba najlepsze wrażenie po sobie zostawił Kamil Krieger, który brylował zarówno w defensywie, jak i w ataku. Dziesięć minut przed końcem przewaga podopiecznych Pawła Nocha wynosiła już dziewięć bramek i dopiero w końcówce beniaminek zmniejszył część strat.

MKS Zagłębie Lubin –  KS Gwardia Opole 29:24 (16:12)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo – Gumiński 7, Stankiewicz 1, Szymyślik 2, Macharashvili 1, Halilbegović 5, Krieger 6, Czuwara 1, Dzono 4, Marciniak 1, Pietruszko 1, Dziwiński.