Wpisy

Zaczynamy walkę o Puchar!

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin w najbliższy weekend rozpoczną walkę o pierwsze trofeum w obecnym sezonie. Miedziowe zagrają w turnieju Final Four, który odbędzie się w Gdyni.

Los już w pierwszym meczu skojarzył podopieczne Bożeny Karkut z gospodarzem turnieju Łączpolem Gdynia. W obecnym sezonie obydwie drużyny dwukrotnie zmierzyły się ze sobą w rozgrywkach ligowych i dwa razy góra było Zagłębie. Mało tego, lubinianki oba mecz wygrały bardzo pewnie, w Gdyni 30:20 i w Lubinie 31:20 – Z takim nastawieniem wyjdziemy na parkiet. Chcemy wygrać i awansować do finału. Pamiętamy o dwóch wysokich zwycięstwach, ale wiemy także, że będzie to zupełnie inny mecz – mówi Bożena Karkut.

W historii klubu żeński zespół Zagłębia dwukrotnie sięgał po Puchar Polski – w 2009 i 2011 roku. W obecnym sezonie lubinianki chcą powiększyć swój dorobek jeśli chodzi o to trofeum – Jeśli startuje się w tych rozgrywkach, to oczywiste jest, że chce się wygrać. Czeka nas ciężkie zadanie, ale każda z drużyn ma podobne szanse – dodaje szkoleniowiec KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

W drugiej parze półfinałowej SPR Lublin zmierzy się z Ruchem Chorzów. Zespół „niebieskich” odstaje od reszty stawki. SPR, Łaczpol i Zagłębie – to trzy czołowe drużyny Superligi. Ruch w tabeli zajmuje dopiero dziesiąte miejsce – Zespół z Chorzowa nie ma nic do stracenia. Na pewno nie można ich lekceważyć – mówi Kaja Załęczna, skrzydłowa KGHM Metraco Zagłębia Lubin.