Wpisy

Zaczęli od porażki. Grali miedziowi

{object}Polska przegrała w pierwszym  meczu Mistrzostw Europy do lat 18 z Niemcami 22:31 (11:17). Początek meczu nie zapowiadał tak sromotnej klęski biało-czerwonych.

W pierwszych minutach obie drużyny szły łeb w łeb. Wynik spotkania otworzyli Niemcy za sprawą skutecznego rzutu Kevina Strucka. Dzięki dobrej grze Macieja Majdzińskiego Polska utrzymywała kroku zachodnim sąsiadom. Niemcy wyszli na dwubramkowe prowadzenie dopiero w 12 minucie meczu. Podopieczni Rafała Kuptela nie pozwolili odjechać rywalowi na więcej bramek. Ważnym momentem pierwszej połowy była 22. minuta. Wtedy to Niemcy odjechali Polakom na 5 bramek – 8:13. Do przerwy biało-czerwoni mieli już niewiele do powiedzenia i przegrywali 11:17.

Początek drugiej połowy mógł napawać optymizmem, gdy karę załapał Struck. Polacy swoją nieudolną grą nie potrafili nawet odrobić jednej bramki i dystans do przeciwnika nie zmieniał się. Niemcy grali „swoje” i odjeżdżali zawodnikom z białym orłem na piersi. W 42. minucie było już 13:23. W meczu wystąpili dwaj zawodnicy Zagłębia – Jakub Skrzyniarz i Tomasz Pietruszko. Polski zespół znajduje się teraz w trudnej sytuacji. Dzisiaj biało-czerwoni zmierzą się z Białorusią o godzinie 19.00.

NIEMCY – POLSKA 31:22 (17:11)

NIEMCY: Porath, Birlehm – Barten, Blos 1, Claus 3, Haider, Keller 1, Kirchenbauer 4 , Mertens 3, Muller Jerome 3, Muller Jonas, Schade 2, Struck 3, Weisgerber 4, Williams 1, Zintel 6. Kary 14 min.

POLSKA: Szot, Skrzyniarz – Bekisz 1, Brukwicki, Cichocki 1, Janikowski 1, Kawka, Kowalczyk 6, Majdzinski 5, Mastalerz 3, Moryto 1, Mrozowicz, Pietruszko, Rolka 3, Skibiński 1, Wypych. Kary 4 min.
Sędziowali: Alaksandar Jović, Nedim Amautović. Widzów 1400.