Wpisy

Z Metalurgiem o awans

Metalurg Skopje będzie rywalem piłkarek ręcznych Metraco Zagłębia Lubin w 1. Rundzie Pucharu EHF. Mecz w stolicy Macedonii Północnej odbędzie się 7 września. 

MKD WHC Metalurg Skopje to aktualny mistrz swojego kraju. Rywalki Metraco Zagłębia Lubin w swojej lidze najpierw zajęły pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej, po czym zakończyły rundę finałową jako mistrz kraju, wyprzedzając o trzy punkty Kumanovo.

Metalurg w swoim kraju od lat zalicza się do ścisłej czołówki, zdobywając medale ligi macedońskiej. Dzięki udanym występom na arenie krajowej klub rokrocznie występuje w europejskich pucharach, z większym lub mniejszym efektem.

W ostatnich latach Metalurg najczęściej występował w Pucharze Zdobywców Pucharów, gdzie w 2012 i 2013 roku dotarł do 1/16 finału tych rozgrywek. W ostatnich ośmiu latach zespół ze stolicy Macedonii Północnej trzy razy występował w turnieju kwalifikacyjnym do Ligi Mistrzyń, jednak ani razy nie udało mu się przebić do tych elitarnych rozgrywek.

Kadra mistrzyń Macedonii Północnej oparta jest na rodzimych zawodniczkach. Sama piłka ręczna w tym kraju jest niezwykle popularna, dość wspomnieć, że Vardar Skopje to aktualny triumfator Ligi Mistrzów w męskim wydaniu.

Zwycięzca pary MKD WHC Metalurg Skopje – Metraco Zagłębie Lubin w drugiej rundzie Pucharu EHF zmierzy się z norweskim Storhamar.