Wpisy

Wypowiedzi po rewanżu z Metalurgiem

Trener Bożena Karkut, a także zawodniczki Victoria Belmas i Patrycja Noga podsumowują rewanżowy mecz 1. rundy Pucharu EHF z północnomacedońskim Metalurgiem Skopje.

Bożena Karkut: Spodziewaliśmy się wysokiego zwycięstwa. Co prawda w drugim meczu przeciwniczki grały rozsądniej, bo starały się długo być przy piłce i nie biegały tyle do kontr, żeby nie narażać się na wyższą porażkę. Po pierwszym meczu już w zasadzie było wiadomo, że rewanż jest już tylko formalnością, ale cieszę się, że mój zespół podszedł do tego meczu profesjonalnie i od początku był skupiony i skoncentrowany. W drugiej rundzie czeka nas starcie ze Storhamar. Liga norweska na pewno jest stopień wyżej, ale nie chciałabym demonizować. Przeciwniczki na pewno są solidniejsze, ale każdy przeciwnik jest do pokonania.

Victoria Belmas: Rywalki nie postawiły nam ciężkich warunków, ale my dobrze się przygotowałyśmy do tych meczów, wiedzieliśmy, co przeciwnik gra. Podeszłyśmy w pełni skoncentrowane do tego dwumeczu i zrealizowałyśmy przedmeczowe założenia taktyczne.

Patrycja Noga: Przebieg drugiego meczu, a także wynik był podobny, ale takie miałyśmy założenie. Do rewanżu podeszłyśmy z takim samym nastawieniem, jak do pierwszego meczu i stad mamy taki wynik.