Wpisy

Wypowiedzi po meczu ze Startem

Trenerzy obu drużyn oraz Małgorzata Buklarewicz podsumowują spotkanie Metraco Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg.

Małgorzata Buklarewicz (Metraco Zagłębie): Wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo, ale celowałyśmy w wygraną. Z przebiegu tego meczu możemy jednak być zadowolone, że udało się wygrać po karnych i zdobyć dwa punkty, bo w drugiej połowie mecz lepiej układał się dla Startu.

Andrzej Niewrzawa (trener Startu): Bardzo się cieszę, że to spotkanie było emocjonujące, ponieważ manifestacja siły Metraco Zagłębia w środowym meczu półfinału Pucharu Polski była pasjonująca. Tym bardziej się cieszę, że ten mecz był wyrównany. Dziewczyny podjęły walkę, pomimo tego, że Zagłębie w pierwszej połowie odskoczyło, nam jeszcze przed przerwą udało się zniwelować tę przewagę. Mieliśmy swoje szanse, prowadziłyśmy niemal całą drugą połowę, ale ostatecznie nie udało się nam wygrać.

Bożena Karkut (trener Metraco Zagłębia): Zespół z Elbląga rozegrał naprawdę dobre zawody. Super w pierwszej połowie prezentowała się Asia Waga, później dołączyła do niej Patrycja Świerżewska. To były dwa takie mocne punkty, które ciągnęły ten mecz po stronie Startu. Ze swojej strony cieszę się z tego wyniku, bo to chyba najmniejsza strata z przebiegu drugiej połowy, w której właściwie goniłyśmy wynik. Muszę pochwalić swoje dziewczyny, bo to nie jest łatwe, a i w konkursie rzutów karych trzeba mieć stalowe nerwy.