Wpisy

Wypowiedzi po meczu z Koszalinem

Paulina Piechnik, Adrianna Nowicka i trener Bożeny Karkut o dzisiejszym wygranym 18:14 meczu z Energą AZS Koszalin.

Paulina Piechnik (Metraco Zagłębie): Bardzo się cieszymy, że trzy punkty zostały w Lubinie, bo taki był plan. Gratuluję Monice Maliczkiewicz, bo ratowała nas w wielu sytuacjach. Nasza obrona też była dobra, ale trochę męczyłyśmy się w ataku pozycyjnym.

Adrianna Nowicka (Energa AZS): Według mnie obie drużyny nie zagrały na swoim poziomie. Po pierwszej połowie na pewno można powiedzieć, że po obu stronach dobrze funkcjonowała obrona. U nas na pewno szwankowała gra w ofensywie, bo w całym meczu rzuciłyśmy tylko czternaście bramek. W mojej ocenie mogłyśmy ten mecz wygrać.

Bożena Karkut (trener Metraco Zagłębia): Wiedziałyśmy, że to będzie trudny mecz, tym bardziej, że mamy swoje problemy kadrowe. Tak naprawdę zawodniczki spotkały się w komplecie dzisiaj przed meczem i dużym znakiem zapytania była dla mnie postawa niektórych na boisku. Cieszą nas te trzy punkty, bo był to dla nas niezwykle trudny mecz. W obronie nasza gra wyglądała całkiem dobrze, jednak w ataku pozycyjnym bardzo się męczyłyśmy. W pierwszej połowie mogłyśmy jeszcze wyżej odskoczyć rywalkom. Na szczęście dobrze funkcjonował dziś atak szybki i znakomita Monika Maliczkiewicz w bramce.