Wpisy

Wypowiedzi po meczu z Herning

Dwukrotny ćwierćfinalista Ligi Mistrzyń z dwóch ostatnich sezonów, dwukrotny półfinalista tych prestiżowych rozgrywek, zdobywca Pucharu EHF, a także wielokrotny mistrz Danii i czołowa drużyna jednej z najlepszych lig na świecie. Herning-Ikast Handbold przegrał dziś w Lubinie 21:26 (9:13). Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin rozegrały znakomite zawody, ale do pełni szczęścia zabrakło kilku bramek. Spotkanie podsumowują Miedziowe zawodniczki.

Kinga Grzyb: Chciałyśmy bardzo wygrać ten mecz i pokazać wszystkim, że stać nas na to. Wyszłyśmy bardzo skoncentrowane i od początku meczu postawiłyśmy się zespołowi z Danii. Cieszy mnie bardzo dobra postawa zespołu i jestem dumna z dziewczyn, które pokazały charakter i serce do walki.

Marta Rosińska: Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Mimo, że byłyśmy słabsze w dwumeczu w dzisiejszym pojedynku pokazaliśmy, że możemy grać dobrze z zespołem, który jest przecież ubiegłorocznym ćwierćfinalistą Ligi Mistrzyń. Myślę, że mecz był ciekawy i przyniósł kibicom wiele emocji. Dziś na parkiecie naszej hali można było oglądać wiele fajnych akcji i wspaniałe parady bramkarskie Moniki Maliczkiewicz.

Jovana Milojević: Wiedziałyśmy, że czeka nas bardzo ciężki mecz. Od początku grałyśmy swoją piłkę ręczną i byłyśmy maksymalnie skoncentrowane. Dobrze funkcjonowała obrona, a także bramka, dzięki czemu my mogłyśmy zdobywać łatwe bramki. Każda z nas dała z siebie wszystko, b y wygrać i awansować, niestety udała się tylko pierwsza część planu. Pomimo tego cieszymy się z wygranej z silnym rywalem i z naszej dobrej gry.

Małgorzata Mączka: Zostawiłyśmy dziś serce na parkiecie. Starałyśmy się, walczyłyśmy z całych sił. Błędy się zdarzały, ale zagrałyśmy naprawdę dobry mecz. Wygrałyśmy dziś z zespołem z Danii, jednak zabrakło jeszcze kilku bramek. Jakby wyjazdowy mecz potoczył się troszkę inaczej, to kto wie…