Wpisy

Wypowiedzi po meczu w Kaliszu

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu. O wygranej 29:27 w Kaliszu mówią Dawid Dawydzik, Łukasz Kużdeba i Paweł Dudkowski.

Dawid Dawydzik: Wygrana cieszy i to podwójnie, ponieważ wygraliśmy na bardzo gorącym terenie. Słabo weszliśmy w mecz ale z biegiem czasu stanęliśmy mocno w obronie i graliśmy konsekwentnie w ataku, wyprowadzając szybkie kontrataki. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani taktycznie i myślę, że zrealizowaliśmy założenia jakie postawiliśmy sobie przed meczem.

Łukasz Kużdeba: Od początku meczu mocno stanęliśmy w obronie, a konsekwentną długą grą w ataku zdobywaliśmy bramki. Mimo kilkubramkowej straty doszliśmy Kalisz na remis w pierwszej połowie. W drugiej zaś nadal podtrzymaliśmy mocną obronę i zespołowymi akcjami w ataku udało nam się przełamać zespół z Kalisza, dzięki czemu wygraliśmy na bardzo trudnym terenie.

Paweł Dudkowski: Było to bardzo ciężkie spotkanie, które zakończyło się z korzyścią dla nas. Kalisz, który jest kolebką piłki ręcznej spisał się na piątkę jeśli chodzi o organizację meczu. Granie przed tak liczną publicznością było dla nas zaszczytem. Po pierwszych dwudziestu minutach było 10:6 dla gospodarzy. Udało nam się poprawić pewne błędy w obronie i doszliśmy przeciwnika na remis po 14. W drugiej połowie graliśmy konsekwentnie i szanowaliśmy piłkę, będąc w ataku. Od czterdziestej piątej minuty utrzymywaliśmy dwubramkowe prowadzenie i zakończyliśmy mecz wynikiem 29:27.