Wpisy

Wypowiedzi po meczu Metraco Zagłębie – Perła

Spodziewaliśmy się bardzo ciężkiego spotkania i tak też było – mówił po dzisiejszym meczu Robert Lis, szkoleniowiec Perły Lublin. Przedstawiamy wypowiedzi po dzisiejszym meczu Metraco Zagłębie – Perła (20:24).

Robert Lis (trener Perły): Spodziewaliśmy się bardzo ciężkiego spotkania i tak też było. Praktycznie przez 55 minut trwała bramka walka za bramkę. Bardzo dużo zdrowia kosztował nas mecz z Zagłębiem, tym bardziej, że wiedzieliśmy, że Zagłębie „rzuci się na nas”, bo ich ambicja była mocno podrażniona po Pucharze Polski. Muszę pogratulować moim dziewczynom, bo wytrzymały cieśninie i presję.

Bożena Karkut (trener Metraco Zagłębia): Gratuluję Lublinowi, bo był w tym spotkaniu zespołem lepszym. My niestety nie wykorzystałyśmy swoich szans na wyjście na prowadzenie, gdyby nam się udało być może ten mecz w końcówce wyglądałby inaczej. Spodziewaliśmy się, że mecz będzie wyrównany i pełen zwrotów akcji, bo to nie pierwszy taki mecz z tym rywalem i pewnie nie ostatni.

Marta Rosińska (Metraco Zagłębie Lubin): W pewnym momencie coś nam się zablokowało w ofensywie i ciężko nam było zdobyć bramkę. Tak naprawdę obijałyśmy bramkarkę Lublina i takie nieskuteczne ataki spowodowały, że wynik po naszej stronie się zatrzymał. Nasze decyzje rzutowe podejmowałyśmy troszkę głupio, zresztą sama byłam autorką niejednej z takich decyzji. W obronie „szarpałyśmy” jak mogłyśmy i ten element wyglądał w miarę dobrze. Niestety w ataku w pewnym momencie dopadła nas jakaś blokada.