Wpisy

Wypowiedzi po meczu Metraco Zagłębie – AZS Energa

Po zaciętym spotkaniu Metraco Zagłębie Lubin przegrało na własnym parkiecie z AZS Energą Koszalin 19:20, remisując do przerwy 10:10. Miedziowe prowadziły niemal przez całe spotkanie, ale dały sobie wydrzeć zwycięstwo w samej końcówce.

Anita Unijat (trener AZS Energii): Gratuluję moim dziewczynom, bo wykonały dobrą robotę. W środę grałyśmy w Lublinie i tam zostawiły dużo zdrowia i serca na parkiecie. Ciesze się, że wykonały założenia taktycznie, o których mówiłyśmy sobie przed meczem z Zagłębiem. Przede wszystkim zagrałyśmy zespołowo, co przyniosło efekt. O medalu na razie nie myślimy tylko skupiamy się na najbliższym meczu i kolejnym przeciwniku.

Bożena Karkut (trener Metraco Zagłębia): Spotkały się dziś drużyny o podobnym potencjale, więc spodziewałam się wyrównanego meczu. Zaczęłyśmy dobrze to spotkanie, jednak trzy kary dla nas w końcówce pierwszej połowy ułatwiły Koszalinowi dogonienie wyniku. Czerwona kartka dla Gosi Buklarewicz w 23. minucie też pozbawiła mnie pola manewru, jeżeli chodzi o obronę i zmiany dla Karoliny Semeniuk. Brakuje mi zmienniczek i każda taka sytuacja powoduje, że ciężko się gra.