Wpisy

Wypowiedzi po drugim meczu z HC Azersu

W drugim meczu pierwszej rundy Pucharu EHF nasze zawodniczki po raz drugi pokonały HC Azersu. Mecz z ekipą z Azerbejdżanu podsumowały: Agnieszka Jochymek, Klaudia Pielesz i Victoria Belmas.

Agnieszka Jochymek: Bardzo cieszymy się z awansu, chociaż w drugiej połowie zdarzyło nam się zbyt wiele błędów, których nie powinnyśmy popełniać. Przed nami rywal z dużo wyższej półki, z bardzo silnej ligi duńskiej. Na pewno podejdziemy do tego przeciwnika na pełnej koncentracji i myślę, że nie jesteśmy na straconej pozycji.

Klaudia Pielesz: Dzisiejszy mecz potoczył się bardzo podobnie do wczorajszego spotkania. Od początku narzuciłyśmy swój styl i tempo gry, dzięki czemu w krótkim czasie nasza przewaga bramkowa wzrosła. W drugiej części spotkania niestety nie ustrzegłyśmy się błędów w obronie i niewykorzystanych stuprocentowych sytuacji. Cieszymy się z dwóch wygranych i pewnego awansu do następnej rundy.

Victoria Belmas: Cieszymy się z wygranej i już myślimy o kolejnym rywalu – Elblągu. Wygrałyśmy dwa spotkania z zespołem z Azerbejdżanu, który oparty był na zawodniczkach z Białorusi czy Rosji. Oba mecze były do siebie podobne, chociaż w drugiej połowie drugiego popełniliśmy zbyt dużo błędów.