Wpisy

Wypowiedzi po derbowym meczu

– Nasze derby są wizytówką ligi od wielu lat. Dziękujemy kibicom za stworzenie znakomitej atmosfery, godnej derbowego pojedynku – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Jarosław Hipner, II trener Zagłębia. Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi po meczu Zagłębie – Chrobry (28:21).

Mikołaj Szymyślik (Zagłębie Lubin): Patryk Małecki wyczyniał dzisiaj cuda w bramce, odbił siedem karnych, co nas bardzo budowało. Ostatnie mecze, które gramy u siebie, a szczególnie drugie połowy wyglądają znacznie lepiej i to bardzo cieszy. Dzisiaj też możemy być zadowoleni i z naszej gry i z wyniku, bo wygraliśmy wyraźnie różnicą siedmiu bramek.

Rafał Stachera (Chrobry Głogów): Dziś zabrakło nam skuteczności, skuteczności i jeszcze raz skuteczności. Zmarnowaliśmy aż siedem rzutów karnych i kilka sytuacji sam na sam. Grając z taką skutecznością nie da się wygrać. Po części przy rzutach to była na pewno nasza wina, ale trzeba powiedzieć, że Patryk Małecki był świetnie dysponowany. Swoją wysoką formę potwierdza szczególnie w meczach w Lubinie.

Jarosław Cieślikowski (trener Chrobrego): Dzisiejszy mecz był specyficzny. Nie można powiedzieć, że był ładny, bo był bardzo naładowany emocjami. Była bardzo twarda gra w obronie z obydwu stron, dużo wykluczeń, ale tempo tego spotkania mogło się podobać. Ze swojej strony muszę powiedzieć, że nie rzucić siedmiu rzutów karnych w jednym meczu to nie lada wyczyn. Patryk Małecki dosłownie zamurował dziś bramkę.

Jarosław Hipner (II trener Zagłębia): Dziękujemy gościom za ten derbowy pojedynek. Cieszymy się z wygranej w meczu, który stał na wysokim poziomie, ale niestety ta wygrana została okupiona kontuzją naszego trenera. Życzymy Bartkowi szybkiego powrotu do zdrowia. Dziś, oprócz dobrej postawy całej drużyny, kluczem do sukcesu była fenomenalna postawa Patryka w bramce. Nasze derby są taką wizytówką ligi od wielu lat. Dziękujemy również kibicom za stworzenie znakomitej atmosfery, godnej derbowego pojedynku.